Bractwo Małych Stópek – pro life

Symbol Bractwa Małych Stópek

Bractwo Małych Stópek jest ogólnopolską wspólnotą osób, które nie tylko uważają się za obrońców ludzkiego życia i uznają jego niepodważalną wartość od poczęcia aż do naturalnej śmierci, ale także podejmują konkretne działania, by przeciwstawić się cywilizacji śmierci. Inicjatorem powstania bractwa jest szczecińskie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, koordynatorem w skali ogólnopolskiej jest Ksiądz Tomasz Kancelarczyk. Bractwo Małych Stópek prowadzi stronę internetową  www.dlazycia.info.

Jest nas, obrońców życia, bardzo wielu. Jesteśmy rozproszeni i nie znamy swoich twarzy, ale ponieważ myślimy i czujemy podobnie organizujemy się w Bractwie Małych Stópek, by usprawnić nasze działania. Podejmujemy je na dwóch płaszczyznach. Pierwsza, którą można nazwać wirtualną, obejmuje wszystkie formy aktywności w przestrzeni internetowej. Polegają one na popieraniu inicjatyw pro – life, protestowaniu przeciw wszelkim działaniom skierowanym przeciwko życiu oraz komentowaniu informacji i artykułów proaborcyjnych pojawiających się na różnych portalach. Druga płaszczyzna, realna, obejmuje inspirowanie, popieranie i organizowanie akcji w obronie życia w naszych środowiskach.

Nazwa bractwa pochodzi od naszego symbolu – metalowego znaczka przedstawiającego w naturalnej wielkości stópki 10 – tygodniowego nienarodzonego dziecka.

W parafii Budy Łańcuckie Bractwo Małych Stópek działa od 7 marca 2011. Jesteśmy jedną z grup lokalnych tej ogólnopolskiej wspólnoty obrońców życia. Animatorem grupy jest Waldemar Ostrowski, opiekę duszpasterską sprawuje Ksiądz Paweł Pietryka. Obecnie grupa liczy 33 osoby. Najmłodsza ma 8 lat, najstarsza 70. Można powiedzieć, że oprócz typowej działalności prowadzimy też integrację międzypokoleniową. W ramach Bractwa działają trzy grupy: Akcja „Bucik”, Apostolat Młodzi dla Życia i Krucjata Odważnych Serc.

Akcja „Bucik” to inicjatywa oazowiczów z parafii w Zebrzydowicach. Polega na połączeniu Żywego Różańca i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Grupę tworzy 20 osób, które codziennie odmawiają jedną tajemnicę różańcową w intencji adoptowanego dziecka. Symbolem akcji jest wykonany na drutach lub szydełku bucik, który motywuje do wytrwałej, codziennej modlitwy i przypomina o adoptowanym dziecku. Obecnie w grupie trwa druga już edycja tej akcji. Patronką naszej grupy „Bucika” jest błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty.

Apostolat Młodzi dla Życia jest międzynarodową wspólnotą salezjańską. Tworzą ją osoby młode, wierzące, które odważnie bronią godności ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, inspirują i angażują się w działania w zakresie obrony prawdziwej wolności człowieka, podejmują i promują Duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz pomagają innym w wędrówce wiary w oparciu o radosną duchowość salezjańską. Zewnętrznym znakiem przynależności do Apostolatu są Krzyże z drzewa oliwnego wykonane w Betlejem. Parafialna grupa tej wspólnoty istnieje od 25 lipca 2011, aktualnie liczy 9 członków, 9 przyjaciół (osoby poniżej 16 roku życia) i 2 osoby w trakcie okresu formacyjnego.

Krucjata Odważnych Serc jest inicjatywą licealistów i nauczycieli z Suwałk. Jej hasłem są słowa: „W obronie Krzyża stanę.” Patronat nad Krucjatą objął ks. bp. Jerzy Mazur SVD, ordynariusz ełcki. Inauguracja Krucjaty odbyła się 25.11.2011 roku w Suwałkach.
Przyjmujący Krucjatę podejmują się:

  • żyć w komunii z Bogiem,
  • żyć Ewangelią Miłości,
  • trwać mocno w Wierze,
  • być znakiem Nadziei,
  • stawać w obronie Krzyża,
  • modlić się za przyjaciół i nieprzyjaciół Krzyża,
  • żyć w imię najwyższych wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna,
  • kierować się w życiu Prawdą,
  • świadczyć Miłosierdzie,
  • zło – Dobrem zwyciężać.

W naszej parafii Krucjata Odważnych Serc działa od 11 grudnia 2011, liczy 26 osób.

Bractwo Małych Stópek z naszej parafii podejmuje liczne działania w przestrzeni internetowej i najbliższym otoczeniu. W sieci komentujemy artykuły pojawiające się na portalach: popieramy te, które są za życiem, protestujemy przeciwko popieraniu cywilizacji śmierci, propagujemy w mediach działania innych wspólnot pro – life. Prowadzimy stałe Apostolstwo Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, aktualnie w naszej wspólnocie trwa 41 adopcji. W ostatnie soboty miesiąca przed Mszą Świętą prowadzimy Różaniec z rozważaniami dotyczącymi obrony życia i rodziny.
Spotkania formacyjne grupy odbywają się 25 dnia każdego miesiąca po wieczornej Mszy Świętej.
 

Wszystkich chętnych do włączenia się w naszą działalność serdecznie zapraszamy.
 

Działalność BMS

Aby zobaczyć zdjęcia z działalności BMS i grup działających w jego ramach przejdź do galerii.

Tutaj znajdziesz zebrane informacje dotyczące działalności BMS w roku 2011.

Liturgia dniaPrzejdź do pełnej liturgii dnia

Numer rachunku parafialnego

KSIĘGA GOŚCI

Zapraszamy do przeglądania i wpisywania się w naszej Księdze Gości.
Chcesz pozdrowić, przekazać propozycję jakie informacje dodać na portalu, chcesz skomentować portal?
Nic prostszego:-)


Kliknij i wpisuj

Odeszli do wieczności

Ostatnio dodane zdjęcia

ks_piotr_bolanowski Ksiądz Wojciech Chorzępa img_3893 img_3891 img_3890 img_3888 img_3885 img_3882 img_3881 img_3880 img_3879 img_3878

Historia wpisów

Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930