Działalność Bractwa Małych Stópek w roku 2011

7 marca odbyło się pierwsze spotkanie grupy. Uczestniczyło w nim 17 osób, do Bractwa Małych Stópek weszła większość z członków Akcji „Bucik”.

17 marca przyłączyliśmy się do internetowej nowenny Uratuj Świętego. Do udziału w akcji zgłosiło się 11 osób.

19 i 20 marca we współpracy z rzeszowskim Stowarzyszeniem Contra In Vitro uczestniczyliśmy w akcji Wybierz życie. Nasz udział polegał na zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji.

25 marca zakończyliśmy nowennę Uratuj Świętego. Nasza wspólnota podjęła w tym dniu 11 nowych Adopcji Dziecka Poczętego. Grupa liczy już 23 osoby.

9 – 17 kwietnia uczestniczyliśmy (9 osób) w nowennie do Świętego Józefa. O modlitwę poprosili nas księża Misjonarze Świętej Rodziny z Górki Klasztornej. Nowenna była odprawiana w intencji misjonarza, księdza Łukasza.

11 – 14 kwietnia zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla dwójki rodzeństwa, które po dłuższym pobycie w Rodzinnym Pogotowiu opiekuńczym wracało do mamy. Zebraliśmy ponad 17 kg odzieży, zabawek i środków higienicznych.

8 maja wzięliśmy udział w akcji pomocy dla Domu Samotnej Matki w Płoni. Wszyscy członkowie grupy wsparli akcję, wysyłając sms o treści POMAGAM.

1 czerwca kolejne trzy osoby podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Grupa liczy 26 osób.

18 czerwca odbyła się pielgrzymka Bractwa Małych Stópek do Leżajska. Po modlitwie przed obrazem Leżajskiej Matki Bożej Pocieszenia wysłuchaliśmy opowieści o początkach sanktuarium i historii Cudownego Obrazu. Następnie zwiedziliśmy Bazylikę, poznaliśmy dzieje obiektu i znajdujące się w nim skarby sztuki, między innymi wspaniałe organy, freski, unikatowe stalle i słynący łaskami XVI – wieczny krucyfiks. Później udaliśmy się do Muzeum Prowincji Ojców Bernardynów, które przechowuje zabytki związane z działalnością zakonu. Największe wrażenie wywarły na nas pamiątki po Świętym Janie z Dukli i Ojcu Świętym, błogosławionym Janie Pawle II. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy również egzotyczne eksponaty związane z misyjną pracą Bernardynów. Na zakończenie raz jeszcze powierzyliśmy wszystkie nasze radości i troski Leżajskiej Matce w krótkiej modlitwie.
Serdecznie dziękujemy ojcu profesorowi Efremowi Obruśnikowi za wspaniałą opowieść o historii sanktuarium i bratu Walterowi Łyszczarzowi za niezwykle ciekawą podróż w czasie i przestrzeni wśród muzealnych eksponatów z przeszłości i krajów misyjnych. Równie serdecznie dziękujemy Księdzu proboszczowi  za pomoc w zorganizowaniu pielgrzymki.

Od 27 czerwca do 1 lipca w Szczecinie odbywał się tegoroczny Wieczernik – wakacyjne spotkanie członków i przyjaciół Apostolatu Młodzi dla Życia. To czas wspólnej modlitwy, adoracji, śpiewów i tańców dla Pana… To czas duchowej odnowy, spotkania na nowo JEZUSA!  To spotkanie z Bogiem i Jego SŁOWEM Życia… To EWANGELIZACJA i świadectwo dla tych, co nas zobaczą i usłyszą… Głosimy Jezusa głośno, wyraźnie i odważnie! W spotkaniu uczestniczyła 1 osoba z naszej wspólnoty.

25 lipca, podczas Mszy Świętej, ks. Kazimierz, proboszcz naszej parafii pobłogosławił Krzyże Apostolatu Młodzi dla Życia i wręczył je nowym członkom tej wspólnoty. Każdy Krzyż Apostolatu wykonany jest z drzewa oliwnego w Betlejem – miejscu narodzin Zbawiciela. Symbol zstępującego Ducha Świętego wpisany w znak Krzyża to przypomnienie, że mamy być pełni mocy Ducha, jeśli chcemy nieść światu Ewangelię Życia. Znak przynależności do Apostolatu przyjęło 8 osób. Przy tej okazji 10 przyjaciół Apostolatu (osoby poniżej 16 roku życia) otrzymało Różańce, także wykonane w Betlejem. 

W świecie, w którym zdejmuje się KRZYŻE ze ścian, my przyjmujemy KRZYŻ jako znak naszego Zbawienia.

5 września zakończyła się pierwsza edycja Akcji Bucik. Za szczęśliwe przyjście na świat dzieci, które objęliśmy Duchową Adopcją dziękowaliśmy Panu podczas udziału całej wspólnoty we Mszy Świętej.

17 września zorganizowaliśmy pielgrzymkę Bractwa Małych Stópek do Terliczki. Odwiedziliśmy sanktuarium Świętego Ojca Pio i Matki Bożej Fatimskiej. Ojciec Marek przybliżył nam postać świętego Stygmatyka z San Giovanni Rotondo, a ojciec Klemens opowiedział o historii sanktuarium w Terliczce i objawieniach fatimskich. Ważnym elementem pielgrzymki była możliwość osobistego przedstawienia naszych trosk i radości Świętemu Ojcu Pio i Pani Fatimskiej w czasie indywidualnej modlitwy i podczas Mszy Świętej. Niezapomnianym przeżyciem stała się dla nas możliwość adoracji i uczczenia relikwii Świętego Ojca Pio i relikwii fatimskich. Ojcom kapucynom posługującym w Terliczce składamy gorące podziękowania za niezwykle ciepłe i serdeczne przyjęcie i za możliwość wspólnej modlitwy w tym szczególnym miejscu.

1 października rozpoczęła się druga edycja Akcji Bucik. Po raz kolejny grupa 20 osób podjęła modlitwę w obronie dzieci nienarodzonych.

W listopadzie włączyliśmy się w akcję Wspomóż JASIA zainicjowaną przez księdza Tomka Kancelarczyka. Jaś to naturalnej wielkości model 10 – tygodniowego dziecka nienarodzonego. Celem akcji jest zebranie środków na wyprodukowanie takich modeli, które będą rozprowadzane w szkołach, parafiach i wśród obrońców życia. Również w tym miesiącu wzięliśmy udział w akcji NIE WSTYDZĘ SIĘ JEZUSA organizowanej przez Krucjatę Młodych przy Instytucie Im. Ks. Piotra Skargi. Akcja polegała na rozprowadzaniu breloków z wizerunkiem Krzyża i cytatem z Ewangelii wg Św. Mateusza.

25 listopada na spotkaniu formacyjnym członkowie BMS otrzymali Jasie i breloki.

27 listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy akcję Wdowi Grosz. To jedno ze stałych działań Apostolatu Młodzi dla Życia. Akcja ta nie jest zwykłą zbiórką pieniędzy, do naszych skarbonek trafiają „grosiki”, które są efektem naszych Adwentowych wyrzeczeń, rozwijania umiejętności rezygnowania z siebie i dzielenia się z innymi.

11 grudnia we wspólnocie BMS powstała nowa grupa – Krucjata Odważnych Serc. Podczas Mszy Świętej 26 osób przyjęło z rąk księdza Kazimierza, naszego proboszcza, Karty Odwagi – zewnętrzny symbol naszej gotowości do obrony Krzyża, wiary i wartości chrześcijańskich.

25 grudnia zakończyła się Duchowa Adopcja podjęta przez 11 osób w akcji Uratuj Świętego.

28 grudnia, w tym miesiącu wyjątkowo spotkanie formacyjne odbyło się w innym terminie. 25 grudnia, w dniu Bożego Narodzenia połączyliśmy się duchowo we wspólnej modlitwie. Na spotkaniu oficjalnie zakończyliśmy akcję Wdowi Grosz i podsumowaliśmy pierwszy rok naszej działalności.
 

Liturgia dniaPrzejdź do pełnej liturgii dnia

Numer rachunku parafialnego

KSIĘGA GOŚCI

Zapraszamy do przeglądania i wpisywania się w naszej Księdze Gości.
Chcesz pozdrowić, przekazać propozycję jakie informacje dodać na portalu, chcesz skomentować portal?
Nic prostszego:-)


Kliknij i wpisuj

Odeszli do wieczności

Ostatnio dodane zdjęcia

2019_gurgacz pismoprzewodniesanepid20210131 bozenarodzenie2020 korniaktowski_marsz_1 ks_marek_matwijczak kosciol_zlobek_mniejszy rachunekparafii 25630652_2050724591621195_252105916_n kosciol_mniejsze_2 kosciol_mniejsze_1 p1120999 p1120997

Historia wpisów

Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930