Wikariusze parafii

ks_eugeniusz_fil Ks. Eugeniusz Fill – Urodził się 3 marca 1930 r. w Izdebkach, jako syn Piotra i Anieli zd. Łanik. Po ukończeniu Gimnazjum w Brzozowie (1944-1949), rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Przemyskim Seminarium (1949-1954). Święcenia kapłańskie otrzymał w dniu 27 czerwca 1954 r. Pracował w następujących parafiach diecezji:
Budy Łańcuckie (1954-1957),
Peklówka (1957),
Cieklin (1957-1959),
Ostrów k. Przeworska (1959-1962),
Krzeczowice (1962-1983),
Przeworsk Fara (1983-1984),
Sławęcin (1984-1986),
Skołyszyn (1986),
Rymanów Zdrój (1986-1987).
W uznaniu za gorliwą pracę duszpasterską został odznaczony Expositorio Canonicali (1974) oraz przywilejem używania Rokiety i Mantoletu (1982). Od 27 lutego 1987 r. do 30 kwietnia 1992 r. pełnił funkcję Notariusz Kurii i Sądu Biskupiego. Po przejściu na emeryturę, zamieszkał w charakterze rezydenta na terenie parafii Kraczkowa. Zmarł 29 lipca 2005 r. Mszy świętej pogrzebowej, która została odprawiona 2 sierpnia 2005 r. o godz. 10.00 w Izdebkach, przewodniczył ks. bp Adam Szal. Homilię pogrzebową wygłosił ks. Kazimierz Bugiel, kolega rocznikowy zmarłego.

 
ks_edward_pocalun Ks. Edward Pocałuń – ur. 1930 r. w Dydni; święcenia kapłańskie w 1957 r . Wikariusz w Budach Łańcuckich 1957 – 1959 r.

 
ks_edward_banas Ks. Edward Banaś – ur. 1931 r. w Wiśniowej; święcenia kapłańskie w 1957 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich 1959 – 1960 r.

 
ks_jan_wilusz Ks. Jan Wilusz – ur. 1934 r. w Łękach Dukielskich; święcenia kapłańskie w 1958 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich 1960 – 1961 r.

ks_jozef_sokolowski

Ks. Kanonik Józef Sokołowski, ur. się 15.05.1934 w Jabłonce, maturę zdał w 1952r. w LO w Sanoku, studia odbył w latach 1953-1959 w Przemyślu w Wyższym Seminarium Duchownym, święcenia przyjął 07.06.1959 w Przemyślu z rąk Ks. Bpa Franciszka Bardy.
Pracował w parafiach na stanowisku:
Gwoźnica 01.08.1959 – 30.07.1961 wikariusz
Budy Łańcuckie 31.07.1961 – 30.07.1964 wikariusz
Markowa 31.07.1964 – 31.07.1966 wikariusz
Kamień 01.08.1966 – 01.09.1968 wikariusz
Sieniawa 02.09.1968 – 31.07.1970 wikariusz
Komańcza 01.08.1970 – 12.04.1971 wikariusz
Widełka 13.04.1971 – 02.07.2000 proboszcz
Od 03.07.2000 w parafii Widełka jako emeryt.
Był wicedziekanem dekanatu głogowskiego i wizytatorem religii.

Zmarł 14 lipca 2011 r.. Pochowany został 17 lipca w Widełce.

Informacja o śmierci księdza Józefa, była prezentowana na naszej stronie.


ks_bronislaw_domino Ks. Kan. Bronisław Domino, ur. 09.08.1935 w Babicy. Studiował w latach 1953-1959 w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął 07.06.1959 r. w Przemyślu.
Pracował w parafiach na stanowisku:
Stobierna 01.08.1959 – 30.07.1961 wikariusz
Golcowa 31.07.1961 – 30.07.1964 wikariusz
Budy Łańcuckie 31.07.1964 – 30.06.1967 wikariusz
Desznica 01.07.1967 – 10.07.1968 wikariusz
Niewodna 11.07.1968 – 26.04.1971 wikariusz
Szufnarowa 27.04.1971 – 20.08.2005 proboszcz
Od 21.08.2005 przebywał w Domu Księży Seniorów jako emeryt.
Zmarł w dniu 22.03.2009 r. Pogrzeb odbył się w dniu 26.03.2009 r. o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Babicy.

ks_eugeniusz_worsa Ks. Eugeniusz Worsa – ur. 1942 r. w Kopkach; święcenia kapłańskie w 1967 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich 1967 – 1971 r.

ks_henryk_markowski Ks. Henryk Markowski – ur. 1940 r. w Przeworsku; święcenia kapłańskie w 1966 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich 1971 – 1973 r.

ks_jozef_markowicz Ks. Józef Markowicz – ur. 1953 r. w Budach Łańcuckich; święcenia kapłańskie w 1978 r . Wikariusz w Budach Łańcuckich 1978 – 1979 r.

ks_krzysztof_rzepka Ks. Krzysztof Rzepka – ur. 1961 r. w Przybyszówce; święcenia kapłańskie w 1988 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich 1988 – 1994 r.

ks_krzysztof_maslyk Ks. Krzysztof Masłyk – ur. 1969 r. w Jasienicy Rosielnej; święcenia kapłańskie w 1994 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich 1994 – 1996 r.

ks_krzysztof_pietrasz Ks. Krzysztof Pietrasz – ur. 1971 r. w Domaradzu; święcenia kapłańskie w 1996 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich 1996 – 1998 r.

ks_tomasz_latoszek Ks. Tomasz Latoszek – ur. 1967 r. w Sanoku; święcenia kapłańskie w 1992 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich 1998 – 2000 r.

ks_stanislaw_bak Ks. Stanisław Bąk – ur. 1967 r. w Przysietnicy; święcenia kapłańskie w 1992 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich 2000 – 2002 r.

ks_adam_chrzaszcz Ks. Adam Chrząszcz – ur. 1969 r. w Muninie; święcenia kapłańskie w 1996 r. Wikariusz w Budach Łańcuckich od 2002 – 2005 r.

ks_tomasz_smoter

Ks. Tomasz Smoter – ur. 1978 r. w Sanoku; święcenia kapłańskie w 2005 r. Pracował w parafiach na stanowisku:
Budy Łańcuckie od 2005 r. do 2009 r. – wikariusz
Iwonicz – Parafia pod wezwaniem Wszystkich Świętych od 2009 r. do 2012 r. – wikariusz


ks_pawel_pietryka

Ks. Paweł Pietryka – Ur. 20.05.1983 w Brzozowie, Zam. Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Humniskach. Pracował w parafiach na stanowisku:
Budy Łańcuckie  od 2009 r. do 2012 r. – wikariusz (pożegnanie ks. Pawła)
Izdebki – pod wezwaniem Zwiastowania Pańskiego od 2012 r. do … – wikariusz
 


ks_grzegorz_staszczak

Ks. Grzegorz Staszczak -  Pracował w parafiach na stanowisku:
….
Budy Łańcuckie  od 2012 r. do 2013 – wikariusz
 


ks_piotr_klym

Ks. Piotr Kłym -  Pracował w parafiach na stanowisku:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św Sebastiana i Marii Magdaleny w Sarzynie – od 2009 r. do 2011 r. – wikariusz
Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Iwona i MB Uzdrowienia Chorych od 2011 r. do 2013 r. – wikariusz
Budy Łańcuckie  od 2013 r. do 2014 r. – wikariusz
 


ks_miroslaw_baran

Ks. Mirosław Baran -  Pracował w parafiach na stanowisku:
….
Budy Łańcuckie  od 2014 r. do … – wikariusz
 

Liturgia dnia



Przejdź do pełnej liturgii dnia

KSIĘGA GOŚCI

Zapraszamy do przeglądania i wpisywania się w naszej Księdze Gości.
Chcesz pozdrowić, przekazać propozycję jakie informacje dodać na portalu, chcesz skomentować portal?
Nic prostszego:-)


Kliknij i wpisuj

Odeszli do wieczności

Ostatnio dodane zdjęcia

kosciol_mniejsze_2 kosciol_mniejsze_1 p1120999 p1120997 p1120992 p1120990 p1120989 p1120988 p1120987 p1120986 p1120985 p1120984

Historia wpisów

Październik 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031