Kronika – lata 2019 – 2021

 

ROK PAŃSKI 2019.

STYCZEŃ 2019 r.

Na początku Nowego Roku powierzyliśmy się Bogu, przyzywając wstawiennictwa Świętej Bożej Rodzicielki. Niebawem po Nowym Roku wraz z Ks. Mirosławem, zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Oprócz nielicznych zamkniętych domów, byliśmy życzliwie przyjmowani przez parafian.

17 stycznia miało miejsce spotkanie Rady Parafialnej, podczas którego Ks. Proboszcz przedstawił rozliczenie finansowe za cały 2018 r. Zostały również omówione bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem życia na parafii, a także planowanymi inwestycjami.

LUTY 2019 r.

W tym miesiącu nasz kleryk Dawid Kubis zrezygnował z dalszej formacji w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. W formacji seminaryjnej uczestniczył 1,5 roku.

MARZEC  2019 r.

13.03.2019 – Wizytacja Dziekańska – ks. Henryk Franków – Dziekan.

Wraz z całym Kościołem 6 marca rozpoczęliśmy tegoroczny Wielki Post. Od 22 – 25 marca przeżywaliśmy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które tego roku głosił ks. dr hab. Dariusz Dziadosz, prof. KUL, były długoletni Rektor WSD w Przemyślu. Z wielkim zainteresowaniem można było wysłuchać każdej z nauk rekolekcyjnych. Uroczystościom zaś Odpustowym w Uroczystość Zwiastowania NMP przewodniczył ks. dr Tomasz Picur – ojciec duchowny w WSD w Przemyślu. W naszym parafialnym Odpuście uczestniczyło 20 kapłanów z całego dekanatu.

KWIECIEŃ 2019 r.

Z wielką powagą i spokojem przeżywaliśmy tegoroczny czas Wielkiego Postu oraz Świąt Wielkanocnych. W Wielką Sobotę liturgii przewodniczył Ks. Rektor Konrad Dyrda, który również pomagał nam w dni świąteczne. Cały ten czas, zarówno Wielkiego Postu, jak i Świąt Wielkanocnych, gromadził licznie parafian na liturgii w Świątyni. Szczególnym powodzeniem cieszyła się Droga Krzyżowa odprawiana w piątki Wielkiego Postu – wieczorem, a przygotowywana przez Ks. Wikariusza i młodzież.

MAJ 2019 r.

W pierwszą niedzielę maja przeżywaliśmy Pierwszą Komunię Świętą dzieci z klas III. Tego roku do I-szej  Komunii Św. w naszej parafii przystąpiło 33 dzieci. Kazanie wygłosił Ks. Rektor Konrad Dyrda, którego bratanek przystępował do I-szej Komunii Św.

Na spotkaniu zaś Rady Parafialnej/ 10.05/ omówiono harmonogram prac związanych z przyszłą inwestycją zmiany posadzki w Kościele.  W pielgrzymce Akcji Katolickiej /11.05/ do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie wzięło udział 30 osób z Ks. Proboszczem.

 

CZERWIEC    2019 r.

Rozpoczęliśmy prace związane z wymianą posadzki w naszym Kościele. Wpierw jednak czymś koniecznym okazało się – po ściągnięciu starych płytek- wykonanie nowej wylewki betonowej na całym kościele. Dzięki zaangażowaniu wielu parafian prace przebiegały bardzo sprawnie. Na spotkaniu Rady Parafialnej zadecydowano o zmianie podłóg w naszych ławkach. Prace te wykonał pan Sieradzki z Majdanu Sieniawskiego /ojciec Ks. Tomasza/.

30 czerwca /w niedzielę/ przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Kazania wygłosił i celebrę sprawował Ks. Jacek Żygała – obecnie pracujący na misjach w Peru.

 

LIPIEC  2019 r.

Od 8 lipca rozpoczęliśmy prace związane z ułożeniem nowej posadzki granitowej w naszym Kościele. Prezbiterium zaś ma być obłożone marmurem. Prace te wykonuje firma „IDEALSTONES” z Rudnej Małej k/Rzeszowa. W ostatnim czasie firma to wykonywała liczne prace w wielu Kościołach naszej Archidiecezji / Korczowa, Wietlin, Wierzbna, Przeworsk- Chrystusa Króla/.

Równocześnie trwa odnowa ławek oraz także wykonano nowe ogrzewanie Kościoła na bazie tego ogrzewania , które do tej pory funkcjonowało. Bardzo wiele osób angażowało się przy różnych pracach związanych z prowadzonym remontem Kościoła /p. Jerzy Pióro, p. Dariusz Gamracy, p. sołtys Mieczysław Kukulski oraz p. Grzegorz Majkut- wykonanie wylewki betonowej, p. Mariusz Rydzik- wykonanie instalacji grzewczej/.

 

SIERPIEŃ 2019 r.

Ciąg dalszy prac przy wymianie posadzki. Zgodnie z harmonogramem zakończono je 21 sierpnia. W tym dniu dokonano również odbioru tych prac. Pragnę nadmienić , że dzięki ofiarności parafian zebrano wszystkie potrzebne środki materialne na wykonanie całości tych prac. Wartość wykonania posadzki / w całości/ – to suma 290 tyś. zł. Powoli podejmujemy prace adaptacyjne mające na celu właściwe funkcjonowanie świątyni dla potrzeb kultu Bożego.

24 sierpnia miała również miejsce zmiana na stanowisku Wikariusza naszej parafii. Ks. Mirosław Baran , po 5 latach posługi duszpasterskiej, został przeniesiony do parafii Sieniawa. W imieniu parafian i swoim własnym, pragnę podziękować Ks. Mirosławowi za Jego gorliwą pracę kapłańską i dobry przykład życia.

Do naszej parafii został skierowany Ks. Marek Matwijczak, pochodzący z parafii Zamojsce, który tego roku przyjął  święcenia Kapłańskie. Życzymy mu owocnej pracy duszpasterskiej.

 

WRZESIEN 2019 r.

12 września miało miejsce spotkanie Rady Parafialnej. Podsumowano prace związane z wykonaniem nowej posadzki. Ks. Proboszcz przedstawił rozliczenie wydatków i wpływów związanych z tą inwestycją. Każdy z członków Rady miał możliwość zobaczenia wszystkich faktur i wpłat bankowych oraz prowadzonej dokumentacji rozliczeń finansowych. Zaplanowano również kolejną inwestycję: wymianę drzwi w Kościele. To również duża inwestycja i stosunkowo kosztowna, stąd zaproponowano, aby utrzymać zwyczaj parafialny, tzw. III niedzieli m-ca, z przeznaczeniem ofiar na inwestycje.  Również p. Dariusz Gamracy zadeklarował przyśpieszenie prac związanych z pozłacaniem ołtarz głównego.

14 września miała miejsce parafialna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu oraz Krasnobrodzie. Uczestniczyła grupa 49 parafian wraz z Ks. Proboszczem, zaś w Pielgrzymce Róż Różańcowych do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie /28 września/ wzięła udział grupa 30 osób wraz z Ks. Wikariuszem.

 

PAŹDZIERNIK  2019 r.

W tym miesiącu zostały postawione rusztowania przed ołtarzem głównym, tak aby dokonać złoceń stałych elementów ołtarza. Prace złotnicze prowadzi p. Maciej Porębny ze Świętoniowej. Pomaga mu w tym jego małżonka. Nad wszystkim zaś czuwa p. Dariusz Gamracy.

 

LISTOPAD  2019 r.

Jak co roku, na początku miesiąca modliliśmy się za naszych zmarłych. Procesja na cmentarz miała miejsce zarówno w Uroczystość Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny.

W Kościele zaś udało się odnowić tzw. tynkiem dekoracyjnym /płynny granit/ filary /powyżej posadzki/ oraz boczne ściany świątyni.  Cały czas trwają prace przy złoceniu ołtarza i  całej nastawy. Niestety, nie uda się zakończyć tych prac przed Świętami Bożego Narodzenia.

23 listopada miała miejsce doroczna Pielgrzymka Akcji Katolickiej i KSM do Archikatedry w Przemyślu. Z naszej parafii wzięło w niej udział 30 osób wraz z Ks. Wikariuszem Markiem Matwijczakiem. Prezesem na nową kadencję Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej została wybrana p. Anna Szular.

 

GRUDZIEŃ 2019 r.

Jak co roku rozpoczęliśmy czas Adwentu przygotowujący nas do Uroczystości Bożego Narodzenia. 18 grudnia miała miejsce w naszej parafii spowiedź św. adwentowa.

Kazanie na Pasterce wygłosił Ks. Rektor naszego Seminarium , który wspomagał nas również w czasie Świat. Bezpośrednio po Świętach rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Na zakończenie Starego Roku odprawiliśmy nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, powierzając wszystkich parafian Bożej Opiece na dalsze lata.

ROK PAŃSKI 2020.

STYCZEŃ 2020 r.

Przed Świętem Chrztu Pańskiego zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Po kolędzie odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym podsumowano prace związane z ułożeniem nowej posadzki w kościele. Ks. Proboszcz podał także rozliczenie kosztów związanych z tą inwestycją. Omówiono również bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem parafii: m.in. złocenie ołtarza. Te prace powoli dobiegają końca.

 

Lata 2017 – 2018 Lata przyszłe

 

Liturgia dniaPrzejdź do pełnej liturgii dnia

Numer rachunku parafialnego

KSIĘGA GOŚCI

Zapraszamy do przeglądania i wpisywania się w naszej Księdze Gości.
Chcesz pozdrowić, przekazać propozycję jakie informacje dodać na portalu, chcesz skomentować portal?
Nic prostszego:-)


Kliknij i wpisuj

Odeszli do wieczności

Ostatnio dodane zdjęcia

2019_gurgacz pismoprzewodniesanepid20210131 bozenarodzenie2020 korniaktowski_marsz_1 ks_marek_matwijczak kosciol_zlobek_mniejszy rachunekparafii 25630652_2050724591621195_252105916_n kosciol_mniejsze_2 kosciol_mniejsze_1 p1120999 p1120997

Historia wpisów

Wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sie    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930