Parafiada 2016

parafiada-2016 W dniu 19 czerwca 2016 roku zorganizowany został drugi parafialny festyn pod nazwą Parafiada 2016. Wydarzenie promował plakat, który był rozpowszechniony na Facebooku, stronie parafialnej jak również poprzez rozwieszenie na tablicach informacyjnych w poszczególnych sołectwach naszej gminy.

Parafiada została poprzedzona konkursem wiedzy biblijnej w zakresie Księgi Rodzaju, który trwał w dniach 5-15 czerwca. Wzięło w nim udział 11 osób.

W przygotowanie Parafiady włączyły się grupy parafialne, różne osoby, firmy, stowarzyszenia. Nad całością czuwał i spinał Wojciech Nowosada. W tym miejscu należy wymienić:

 • Organizacje parafialne biorące udział w przygotowaniach
 • Koła Gospodyń:
  • KGW "Niezabudki" Budy Łańcuckie Lewe
  • KGW Budy Łańcuckie Prawe
 • Sołtys wsi Budy Łańcuckie Lewe – Mieczysław Kukulski, na którym spoczął główny trud przygotowań – DZIĘKUJEMY
 • Strażacy z OSP Budy Łańcuckie Lewe i Korniaktów Północny
 • Prowadzenie całości festynu zapewniali Wojtek i Karol czyli Omega DJ
 • Za udostępnienie nagłośnienia w grzybku należą się podziękowania Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach
 • Harcerzom działającym przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białobrzegach
 • Tadeuszowi Golakowi za nakręcenie klipu z Parafiady
 • Sabinie Mazur Klimczyńskiej za przygotowanie plakatu Parafiady
 • Fundatorzy nagród:
  • Podziękowanie dla księdza arcybiskupa seniora Józefa Michalika za złożenie dedykacji „Uczestnikowi Parafiady 2016 Józef Michalik” na biografii księdza arcybiskupa Józefa Michalika pod tytułem „Nie mam nic do stracenia”
  • Port Lotniczy Rzeszów Jasionka Sp. z o.o. – ufundowana nagroda „Zwiedzanie Portu Lotniczego” dla 30 osób – strona WWW
  • Telewizja Polska S.A. Oddział Rzeszów – ufundowana nagroda „Zwiedzanie TVP Rzeszów” dla 12 osób – strona WWW
  • Muzeum Zamku w Łańcucie – ufundowana nagroda „Zwiedzanie Muzeum – wszystkie dostępne ekspozycje w dniu zwiedzania” dla 5 osób. – strona WWW
  • Park Trampolin Happy Jump w Rzeszowie (ufundowana nagroda bilety dla 3 osób) – strona WWWprofil Facebook
  • Marcelina Kochman – Portretka (ufundowana nagroda „Portret w ołówku” dla dwóch osób) – profil Facebook
  • Paweł Dubiel Wedlux.pl Fotografia Ślubna (ufundowana nagroda „Sesja zdjęciowa w letnim plenerze” dla jednej osoby) – strona WWWprofil Facebook
  • Stadnina Koni "Podkowa" z Gniewczyny Łańcuckiej – profil Facebook
  • Fundator chcący pozostać anonimowym – ufundowana nagroda „Przelot samolotem-awionetką nad Rzeszowem i okolicami” dla 1 osoby
  • Pizzeria Ireneusz Gromelski w Korniaktowie Północnym (ufundowana nagroda „Zaproszenie na pizzę” dla 5 osób)
  • wszystkie pozostałe osoby, których było bardzo wiele a podarowały fanty umożliwiając jednocześnie ich zdobycie przy zakupie cegiełek
 • Występy:
 • Podziękowania dla wszystkich piłkarzy uczestniczących w meczu

Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej, opisywanie nagród, przygotowywanie jadła itd. Wszyscy sprawdzają prognozę pogody, bo impreza wiadomo będzie udana jak będzie słoneczna, bezdeszczowa pogoda. I niedzielny poranek potwierdza prognozy i wspaniała pogoda utrzymuje się cały dzień. Dom Kultury od południa tętni życiem trwających przygotowań bo rozpoczęcie w tym roku o 14. Namioty rozstawione, wszystkie ekipy serwujące jadło, rękodzieło, cegiełki, malowanie twarzy na swoich miejscach. Z drugiej strony Domu Kultury rozstawiły się dmuchane zjeżdżalnie, przygotowano teren do przejażdżki koniem oraz murawę do meczu "el clasico" czyli drużyna księdza proboszcza kontra parafianie.

p1110672 Powoli napływają goście – całe rodziny, młodsi i starsi. Otwarte zostają wszystkie punkty rozrywki. Ksiądz proboszcz Kazimierz Kopeć i Wojtek Nowosada otwierają II Parafiadę. Zaczyna Schola od swojego występu – przepięknie śpiewają, publiczność bije brawo. Ksiądz życzy wszystkim dobrej zabawy, a Wojtek podaje szczegółowy plan przebiegu Parafiady. Podobnie jak w zeszłym roku następuje oblężenie stanowiska sprzedaży cegiełek gdzie członkowie KSM "nie wyrabiają na zakrętach". Zaczynamy meczem, przed którym ksiądz Kazimierz prezentuje swoją drużynę, a następnie drugi kapitan Mieczysław Kukulski. Prawdziwi zawodowcy. Większość przenosi się na stadion gdzie wszyscy podziwiają zmagania zawodników. W tym roku drużyna księdza proboszcza wsparta mocnymi zawodnikami gromi drużynę parafian. Wynik niech zostanie owiany tajemnicą ;) Czas na chwilę odpoczynku, orzeźwienie ciała.

p1110781 Nie czekając na zakończenie meczu rozpoczynają się występy. Rozpoczyna Zespół Pieśni I Tańca "SAN", który w trakcie całego popołudnia będzie miał kilka wejść prezentując różne tańce i pieśni. Pomiędzy występami "SAN" prezentują się dzieci ze Szkoły Podstawowej z Korniaktowa Północnego i Bud Łańcuckich. Dzieci zaprezentowały występy taneczne oraz teatrzyki. Na swój występ też czeka Orkiestra Dęta z Białobrzegów. Wszystko pięknie przygotowane, każdy występ zostaje nagrodzony gromkimi brawami. W międzyczasie swój jeszcze jeden koncert daje schola parafialna.

p1110787 W trakcie występów dwie członkinie KSM malowały dzieciom twarze – miały tyle chętnych, że nie miały czasu nawet "wrzucić na ruszt" :-) Inni członkowie KSM na boisku zaprosili dzieci do puszczania baniek mydlanych takich ogromnych. Młodsi chłopcy pozazdrościli starszym piłkarzom i na małe bramki grali między sobą – bardzo mocno zaangażowani. Zjeżdżalnie były non stop oblężone podobnie  kolejka do przejażdżki na koniu. W międzyczasie strażacy prezentowali najmłodszym sprzęt strażacki i oczywiście wóz strażacki, możliwość wejścia do niego i założenia hełmu były nie lada atrakcją.

p1110763 Rozegrano dwa konkursy dla prawdziwych mężczyzn. W pierwszym po dwóch przedstawicieli sołectw oraz ksiądz Kazimierz w parze z Józefem Gdańskim. Konkurencja to cięcie piłą "moja-twoja" klocka. Nikt nie został ranny, ręce były całe, choć zażartość z jaką zawodnicy prowadzili piłę była imponująca. Wygrało sołectwo Budy Łańcuckie Lewa strona – 6 sekund z haczykiem. p1110799 Drugi konkurs siłowy to trzymanie wiaderka z wodą na wyprostowanych rękach. Zgłosiło się kilku ochotników. Każdy zawodnik był zagrzewany ostro do wytrwałości. Jednak prawo ciążenia jest nieubłagane plus zmęczenie mięśni i pomimo prężenia kręgosłupa wiaderko w końcu każdemu dawało radę. Ale tym, który najdłużej wytrwał (nie dziwię się jak został przez kogoś z publiczności postraszony teściem sołtysem ;) ) był Tomek Piersiak i on zgarnął przelot samolotem (poniżej relacja). 

p1110643 Pod koniec nastąpiło losowanie nagród w konkursie wiedzy biblijnej – każda osoba otrzymała okolicznościowy dyplom oraz jedną z nagród (zaproszenie do Muzeum Zamku w Łańcucie, zwiedzanie TVP Rzeszów, sesja Zdjęciowa, portret w ołówku, biografia abp Józefa Michalika z jego dedykacją, książka Kronika Dziejów Polski 966-2016) oraz nagród głównych wśród osób, które zakupiły cegiełki.

p1110645 W trakcie trwania festynu poza sferą duchową i przeżyć można było również zaspokoić "żołądki" przygotowanym przez KGW swojskim jadłem i pysznymi ciastami, karkówką i kiełbaskami (były rewelacyjne), frytkami, kawą, herbatą, lodami czy też napojami. p1110646

I o ile pamięć autora nie myli (opisane z półrocznym poślizgiem) to tak mniej wyglądał drugi festyn parafialny Parafiada 2016. Czy był udany? Można śmiało stwierdzić, że tak. Dopisali ludzie, a to oni są najważniejsi, że chcieli przyjść i wspólnie się spotkać, pobawić, porozmawiać. Świat goni mocno do przodu i warto czasami się chwilkę zatrzymać, spotkać, porozmawiać.

A wszystko to można zobaczyć zarówno na filmie przygotowanym przez Pana Tadeusza Golaka jak i zdjęciach i relacjach z realizacji nagród. Zapraszamy do oglądania.

Film na profilu Tadeusza Golaka 

Zdjęcia z Parafiady 2016.

 

W sierpniu została zrealizowana nagroda z Parafiady 2016 ufundowana przez Telewizja Polska S.A. Oddział Rzeszów w…

Opublikowany przez Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Budach Łańcuckich na 2 listopad 2016

Zwiedzanie lotniska w Jasionce w dniu 3 września 2016 – realizacja nagrody z Parafiady 2016 – nagroda ufundowana przez Port Lotniczy Rzeszów Jasionka Sp. z o.o. 4 godziny wspaniale spędzone. DZIĘKUJEMY!!!

Opublikowany przez Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Budach Łańcuckich na 5 wrzesień 2016

A oto Tomek – wygrał na Parafiadzie konkurs siłowy deklasując rywali :-) I w nagrodę poleciał samolotem nad Rzeszowem.

Opublikowany przez Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Budach Łańcuckich na 28 sierpień 2016

Liturgia dniaPrzejdź do pełnej liturgii dnia

Numer rachunku parafialnego

KSIĘGA GOŚCI

Zapraszamy do przeglądania i wpisywania się w naszej Księdze Gości.
Chcesz pozdrowić, przekazać propozycję jakie informacje dodać na portalu, chcesz skomentować portal?
Nic prostszego:-)


Kliknij i wpisuj

Odeszli do wieczności

Ostatnio dodane zdjęcia

korniaktowski_marsz_1 ks_marek_matwijczak kosciol_zlobek_mniejszy rachunekparafii 25630652_2050724591621195_252105916_n kosciol_mniejsze_2 kosciol_mniejsze_1 p1120999 p1120997 p1120992 p1120990 p1120989

Historia wpisów

Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
« mar    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930