Prymicje Ojca Fabiana Wikiery

prymicje_fwikiera_pm_121 W dniu 24 czerwca 2012 roku nasza parafia przeżywała wielkie wydarzenie jaki były prymicje ojca Fabiana Wikiery. Ojciec Fabian odprawił Mszę Prymicyjną o godzinie 11. Kilkadzieścia minut przed jedenastą ojciec  Fabian z rodzicami i krewnymi w asyście wozów strażackich OSP przyjechał do kościoła wzdłuż pięknie ubranej drugi prowadzącej z Bud od ronda.

Przed schodami kościoła czekała już grupa dziewcząt z wieńcem. prymicje_fwikiera_pm_025 Ojciec Fabian wraz z rodzicami wewnątrz wieńca ruszyli w stronę wejścia do kościoła. prymicje_fwikiera_pm_030 Tam czekał już ksiądz proboszcz Kazimierz, który przywitał ojca Fabiana. Cały czas przygrywała orkiestra w takim samym składzie w jakim zwykła grywać naszym Turkom. Po przywitaniu o. Fabian został wprowadzony do kościoła, gdzie modlił się w ciszy przed głównym ołtarzem a następnie w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

prymicje_fwikiera_pm_309 Następnie nastąpiło powitanie o. Fabiana przez dzieci, młodzież, przedstawicieli parafian oraz księdza proboszcza, po którym o. Fabian udał się do zakrystii aby przygotować się do Mszy Św., którą sprawował w koncelebrze z dwoma ojcami. Na początku Mszy o. Fabian podziękował, za pamięć i modlitwę, za to, że dane było mu tutaj wrócić po 8 latach nauki i odprawić swoją pierwszą Mszę. Oprawa Mszy Św. była bardzo uroczysta. Z Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, gdzie od sierpnia o. Fabian rozpocznie posługę, przybyła Franciszkańska Młodzież Oazowa, która przepięknym śpiewem chwaliła Pana. Również orkiestra brała czynny udział we Mszy św. prymicje_fwikiera_pm_081 Kazanie wygłosił o. Nikodem Sobczyński z Klasztoru OO. Bernardynów w Żurawiczkach.

prymicje_fwikiera_pm_194 faibian_wikiera_pamiatka Na zakończenie Mszy Św. o. Fabian  w ciepłych, pełnych wzruszenia słowach dziękował wszystkim, którzy stanęli na jego drodze i wspierali go, a szczególnie swoim rodzicom, bratu, księdzu Prałatowi Władysławowi Szularowi, księdzu proboszczowi Kazimierzowi, księdzu wikaremu Pawłowi, ojcom i braciom, których spotkał najpierw w Leżajsku a potem na Kalwarii Zebrzydowskiej i wielu innym osobom. Następnie udzielał błogosławieństwa prezbiterom, osobom zakonnym, rodzicom, bratu i wszystkim parafianom. Po zakończeniu Mszy Św. i opuszczeniu kościoła przy dźwiękach orkiestry w asyście OSP udał się na przyjęcie.

Urywki Mszy Prymicyjnej

Barka w wykonaniu orkiestry uświetniającej Mszę Św.

Powitanie Ojca Fabiana przez dzieci

Powitanie Ojca Fabiana przez młodzież

Powitanie Ojca Fabiana przez parafian

Powitanie Ojca Fabiana przez Księdza Proboszcza Kazimierza Kopcia

Franciszkańska Młodzież Oazowa – pieśń pierwsza

Słowo wstępne Ojca Fabiana

Franciszkańska Młodzież Oazowa – pieśń druga

Franciszkańska Młodzież Oazowa – psalm

Kazanie Ojca Nikodema Sobczyńskiego

Franciszkańska Młodzież Oazowa – pieśń trzecia

Podziękowania Ojca Fabiana

 

Poniżej można obejrzeć zdjęcia z prymicji wykonane przez administratora portalu parafialnego.

Liturgia dniaPrzejdź do pełnej liturgii dnia

Numer rachunku parafialnego

KSIĘGA GOŚCI

Zapraszamy do przeglądania i wpisywania się w naszej Księdze Gości.
Chcesz pozdrowić, przekazać propozycję jakie informacje dodać na portalu, chcesz skomentować portal?
Nic prostszego:-)


Kliknij i wpisuj

Odeszli do wieczności

Ostatnio dodane zdjęcia

ks_piotr_bolanowski Ksiądz Wojciech Chorzępa img_3893 img_3891 img_3890 img_3888 img_3885 img_3882 img_3881 img_3880 img_3879 img_3878

Historia wpisów

Wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« sie    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930