Przeglądasz wpisy w katagorii "Duszpasterze"
środa, 7 Sierpień 2019, 22:53
Piotr Miara
Komentarze są wyłączone

Pożegnanie Księdza Wikarego Mirosława Barana

ks_miroslaw_baran Drogiemu Księdzu Wikaremu Mirosławowi Baranowi – za 5-letnią pracę duszpasterską w naszej parafii – pragniemy dzisiaj z serca powiedzieć – BÓG ZAPŁAĆ!

Księże Mirosławie, składamy Ci z serca płynące podziękowania za wszelkie zaangażowanie, za zbliżanie nas do Boga i pogłębianie naszej wiary, za każde słowo: to które padało podczas głoszonej homilii, to które przekazywałeś podczas posługi w konfesjonale, a także to podczas zwykłej rozmowy.

Szczególnie dziękujemy za Twoją posługę duszpasterską, za wygłoszone kazania, odprawione Msze Św., za wszystkie duszpasterskie odwiedziny w naszych domach, za modlitwy zanoszone za nas do Boga..

Żegnając Cię, zawierzamy Twoją dalszą pracę duszpasterską Maryi – Królowej Polski, ale także Królowej i Matce wszystkich kapłanów. Niech wyjedna Tobie u swojego Syna – wiekuistego kapłana zdroje niewyczerpanych łask i błogosławieństwo, które jakże potrzebne jest w dzisiejszej, trudnej pracy duszpasterskiej.

Księga Eklezjastyk, a więc Mądrość Syracha powiada: "Dziecko, jeśli masz zamiar służyć Panu(…) przylgnij do Niego i nie odstępuj, abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim. Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach poniżenia bądź wytrzymały! (…) Bądź Mu wierny, a On zajmie się Tobą".

 

Pożegnanie

Smutna nas chwila z Tobą jednoczy,
Czcigodny nasz dobry Kapłanie.
Żal serce ściska, łzą zachodzą oczy
Ty nas opuszczasz, dziś Twe pożegnanie.

Ty Ojcem i Opiekunem nam byłeś
Wpajałeś w dusze prawdy wiary świętej.
Jezusa i Matkę Najświętszą kochać uczyłeś,
Gdy nas opuszczasz żal nasz jest bez miary.

Gdy Bóg Ci przeznacza innej pracy pole,
Za wszystkie starania Tobie dziękujemy.
Idziesz posłuszny pełnić Bożą wolę,
My zaś za Ciebie modlić się będziemy.

A teraz, gdy się z Tobą żegnać trzeba
Życzymy dobra wszelkiego obfitość.
Niech Ci Pan Bóg udziela łask nieba
Na dalsze Twoje, jak najdłuższe życie.

Ksiądz Mirosław idzie do parafii Sieniawa – strona nowej parafii

wtorek, 27 Marzec 2018, 22:04
Piotr Miara
Komentarze są wyłączone

Życzenia dla kapłanów – Wielki Czwartek 2018

ks_marek_wilk Ksiądz Prałat Władysław Szular ks_miroslaw_baran W liście do kapłanów na Wielki Czwartek 2018 Pasterze Kościoła Katolickiego w Polsce piszą:
Hasło duszpasterskiego programu „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” zachęca nas, byśmy jako kapłani coraz bardziej działali w namaszczeniu przez Ducha Świętego dla umacniania  wspólnoty  wiernych  nam  powierzonych.  Narzędziem  niech  będzie codzienna ofiara z samego siebie, służba braciom i wierność otrzymanemu powołaniu. Otrzymawszy Ducha Pocieszyciela, bądźmy pocieszycielami wszystkich spotykanych na drodze życia.

Drodzy Kapłani – Księże Marku, Księże Władysławie, Księże Mirosławie

w imieniu parafian życzymy Wam światła i mocy Ducha Świętego, aby nie opuszczał Waszych serc. Niech na Waszej kapłańskiej drodze Pan Bóg Wam błogosławi, wspiera i obdarza potrzebnymi łaskami. Niech dopisuje Wam zdrowie abyście mieli siłę do posługi przy Ołtarzu, w konfesjonale, wśród grup parafialnych, chorych, podczas przygotowań do przyjęcia przez dzieci Pierwszej Komunii świętej, przez młodzież Bierzmowania. Dziękujemy za Waszą obecność pośród nas.

Nasze serdeczne życzenia kierujemy także w stronę wszystkich kapłanów pochodzących z naszej Parafii, a także wszystkich, którzy pełnili kapłańską posługę w naszej parafii.

A poniżej piękna modlitwa zawarta we wspomnianym liście, w którym Biskupi piszą "W Wielki Czwartek Wieczernika Pańskiego wspólnie wzywajmy Bożej mocy tymi słowami:

„Duchu Święty, pomóż nam rozpalić kapłański charyzmat Boży,
który w nas jest przez sakramentalne nałożenie rąk w dniu święceń,
by Twoje Słowo przez nas głoszone było jak płomień,
by Twoje sakramenty, których jesteśmy szafarzami, udzielały życia,
byśmy służyli braciom i siostrom w Kościele pełnym Twojej mocy.
Święta  Maryjo, Matko Boża, Oblubienico Ducha Świętego,
uproś nam Bożego Ducha, Najwyższy Dar Bożej Miłości. Amen”.
 

poniedziałek, 11 Wrzesień 2017, 18:22
Piotr Miara
Komentarze są wyłączone

Nasz rodak ks. dr Konrad Dyrda rektorem WSD Przemyśl

Nasz rodak ks. dr Konrad Dyrda został rektorem WSD Przemyśl. Życzymy, aby dobry Pan Bóg z nieba, z Panną Świętą, Matką Bożą, dał Ci wszystko, co potrzeba na tej drodze.

Opublikowany przez Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Budach Łańcuckich na 10 września 2017

niedziela, 20 Sierpień 2017, 15:15
Piotr Miara
Komentarze są wyłączone

Powitanie nowego Księdza Proboszcza Marka Wilka

p1120919 W dniu 20 sierpnia podczas Sumy został wprowadzony w uroczystej procesji przez Księdza Dziekana Henryka Franków nowy Ksiądz Proboszcz Marek Wilk. Mszy Św. przewodniczył ks. Marek, a wraz z nim koncelebrowali ks. dziekan Henryk Franków, ks. prałat Władysław Szular oraz ks. Maciej Cebulak. Na początku ks. dziekan krótko przedstawił sylwetkę ks. Marka oraz podziękował byłemu ks. proboszczowi Kazimierzowi Kopeć. Następnie odczytał dekret ks. biskupa Adama Szala powołujący ks. Marka na proboszcza naszej parafii oraz przedstawił wynikające z tego obowiązki i zadania jak i informację o formalnym przejęciu kancelarii parafialnej  w dniach poprzednich. Ks. dziekan odebrał w obecności wiernych od nowego księdza proboszcza bardzo uroczyste wyznanie wiary Kościoła i przysięgę wiernego wypełniania urzędu proboszcza powierzonego w imieniu tegoż Kościoła. Ks. Marek kładąc rękę na Ewangelii, złożył przysięgę wierności Kościołowi. Skierował również Słowo Boże do zgromadzonych w kościele parafian, którzy licznie przybyli powitać nowego proboszcza. Uroczystą oprawę Mszy Św. zapewnili członkowie KSM.

Po Komunii Św. nastąpiło oficjalne powitanie ks. Marka przez poszczególnych przedstawicieli parafii: dzieci w osobach Łucji Bagienko i Jakuba Miary, młodzieży z KSM w osobach Pauliny Miary i Krystiana Węgrzyna oraz dorosłej części parafian w osobach Anny Bartnik i Dariusza Gamracego. Wszyscy przedstawiciele życzyli ks. Markowi wszelkiego dobra na lata pracy w naszej parafii, dużo zdrowia i pomyślności, opieki Matki Bożej, błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego. Dodatkowo Pan Dariusz Gamracy na ręce ks. dziekana złożył podziękowania dla byłego księdza proboszcza Kazimierza Kopeć. Ks. Marek został także zapewniony o modlitwie i życzliwości parafian. Na zakończenie nasz nowy Proboszcz zwrócił się w ciepłych słowach do parafian i wszystkich zebranych, bardzo prosił o modlitwę, po czym udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

 

Opublikowany przez Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Budach Łańcuckich na 23 sierpnia 2017

 

Poniżej zdjęcia z uroczystego powitania nowego księdza proboszcza.

Strony:1234»

Liturgia dniaPrzejdź do pełnej liturgii dnia

Numer rachunku parafialnego

KSIĘGA GOŚCI

Zapraszamy do przeglądania i wpisywania się w naszej Księdze Gości.
Chcesz pozdrowić, przekazać propozycję jakie informacje dodać na portalu, chcesz skomentować portal?
Nic prostszego:-)


Kliknij i wpisuj

Odeszli do wieczności

Ostatnio dodane zdjęcia

korniaktowski_marsz_1 ks_marek_matwijczak kosciol_zlobek_mniejszy rachunekparafii 25630652_2050724591621195_252105916_n kosciol_mniejsze_2 kosciol_mniejsze_1 p1120999 p1120997 p1120992 p1120990 p1120989

Historia wpisów

Maj 2020
P W Ś C P S N
« kwi    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031